Вашими молитвами або своїми силами? Спартак дотримав Ліверпуль

Про те, що в кінці вересня тушинская арена збере аншлаг і буде ревіти, як знавіснілий ведмідь, стало відомо ще чотири місяці тому. Коли "Спартак" став чемпіоном і безпосередньо відібрали в головний клубний турнір планети. Вболівальники заповнили б стадіон, навіть якщо в гості приїхав би азербайджанський "Карабах". Але в першому в історії лігочемпіонський матчі на "Відкриття Арені" червоно-білим судилося битися з легендарним "Ліверпулем". І це стало великим подарунком.

Або великою невдачею. Тому що більш невдалого моменту для зустрічі з англійським грандом складно було придумати. Череда дзвінких провалів в чемпіонаті, травми багатьох лідерів і нещадний психологічний прес - з таким багажем "Спартак" підійшов до цієї гри.

Зі стартовим свистком фанатські сектори затягнули сакраментальне: "Боже,« Спартак »храни! Дай йому силу ..." І в цей вечір відозву до надприродних сил було як ніколи актуальним. Здавалося, що стримати англійських нападників без допомоги понад нинішня оборона "Спартака" не здатна.

Підтверджувати цю тезу "Ліверпуль" почав з перших же хвилин, щільно припер господарів до воріт. Майка воротаря Реброва просочилася потім хвилині до десятої, сорочка головного тренера Каррери - ще раніше. Італієць не міг не спітніти, побачивши, наскільки легко гості проникають в спартаківську штрафний майданчик.

Чи не перший привід серйозно підняти рівень шуму - і без того дуже високий - у трибун з'явився тільки в середині тайму. Це червоно-білі провели симпатичну контратаку по лівому флангу з перекладом в центр. А через кілька секунд сталося те саме диво, про яке молили фанати. Самедов заробив штрафний в 25 метрах від воріт, до м'яча підійшов бразилець Фернандо і першим же для "Спартака" ударом у ворота відкрив рахунок.

GIF! @ Fcsm_official # UCL # ЛігаЧемпіонов. Група E. 2-й тур. # СпартакЛіверпуль #SpartakLFC 1: 0 23 'Фернандо pic.twitter.com/4AphYC0DVR

- РФПЛ (@rfpl) 26 вересня 2017 р.

"Ліверпуль відігрався дуже швидко, розігравши немудрі" стінку "з виводом на удар Коутиньо, за якого" Барселона "влітку пропонувала 130 мільйонів євро.

GIF-ГОЛ! @ LFC # ЛігаЧемпіонов. Група E. 2-й тур. # СпартакЛіверпуль 1: 1 31 'Філіпа Коутіньйо pic.twitter.com/0vQ55FzZir

Однак ця подія ні в якому разі не стало крахом надій, тому що в проміжку між голами спартаківці дали зрозуміти: їм є ще що сказати в цьому матчі. Прекрасний швидкісний вихід з оборони призвела до разючий випад три в три. Шкода, Попов його занапастив недолугим пасом.

А в кінцівці першої половини трапилося страшне. "Спартак" подавав кутовий і для чогось пішов до англійських воріт майже всім складом. Ззаду залишилися всього двоє захисників, і їм, миті по тому, довелося зустрічати контратаку чотирьох хлопців в білому. У цей момент всі ми почувалися дуже неприємне відчуття дежавю. Лише три дні тому майже те ж саме сталося в матчі з "Анжи". На щастя, ліверпульські футболісти виявилися менш майстерними, ніж дагестанські, і свій шанс упустили.

У перерві всі черги в буфетах "Відкриття Арени" сходилися на думці: зараз "Ліверпуль" притисне не на жарт. Гра поновилася, але "Ліверпуль" не притиснув. М'яч вони контролювали безроздільно, проте колишнього напруги не було і в помині.

І це точно не можна списати на те, що заїжджі артисти не дуже прагнули до перемоги. Англійці зіграли внічию в попередній грі з "Севільєю", і три очки їм були потрібні кров з носу. Різке зниження градуса сталося через те, що спартаківські захисники нарешті перестали втрачати позицію, заробила підстраховка, і суперникам не залишалося нічого іншого, крім як перейти на невластиві для себе закиди в штрафну.

Втім, без нервування в цей вечір обійтися не могло апріорі. Валокордин пішов в хід, коли Ребров, здійснюючи черговий маленький подвиг, пошкодив гомілкову кістку і був змушений закінчити матч достроково. Замість нього вийшов Селіхов. Каррера, проводжаючи 23-річного воротаря на поле, шепнув йому щось на вухо і по-батьківськи поцілував. Селіхов, хоч і проводив свою першу гру на такому рівні, не підвів. На 96-й хвилині він встиг повісити руку і парирував удар в упор.

Відразу до 96-й хвилині ми перескочили тому, що до цього хвалені англійці не створили майже нічого, гідного згадки. І як-то зовсім не здавалося, що Бог зберігає "Спартак". Ні, це самі червоно-білі зуміли налагодити стрункість рядів, зубами вчепитися в цю нічию і не відпустити її. Юрген Клопп, головний тренер "Ліверпуля", матюкався на брівці, жбурляв пляшки з водою, але так і не придумав нічого, що могло б надломити чемпіона Росії.

Важливість цієї нічиї, видобутої всупереч обставинам, складно переоцінити. Дуже не хочеться наврочити, але цей результат цілком може стати плацдармом, з якого почнеться воскресіння того "Спартака", який відзначався минулої весни. Не тільки в чемпіонаті, але і в Лізі чемпіонів. Чим чорт не жартує, такий "Ліверпуль" можна залишати за бортом плей-офф.