Мексиканські фанати спровокували землетрус в Мехіко після голу збірної Німеччини

Інститут геологічних і атмосферних досліджень Мексики зафіксував невеликий землетрус відразу після голу Ірвінга Лосано на 35-й хвилині матчу між збірними Німеччини і Мексики на чемпіонаті світу.

Справа зовсім не в збігу, а в несамовитої радості мексиканських фанатів, якої не було меж: відразу після голу в 11:35 за місцевим часом натовп уболівальників почала стрибати, що і стало причиною штучного землетрусу, пояснює Карлос Дель Анхель, директор інституту.

Джерело: BuzzFeed

that reaction from the Zocalo in Mexico City to Chucky Lozano's goal. pic.twitter.com/PcyHyfit9w

- FOX Soccer (@FOXSoccer) 17 червня 2018 р.

"Нам відомо, що в різних частинах Мехіко, де було велике скупчення людей, фанати стали стрибати, святкуючи гол, і ми змогли зафіксувати на декількох моніторах рух".

A small artificial earthquake detected in Mexico City "possibly due to mass jumping" when Mexico scored against Germany https://t.co/9arKFZHORU

- Kirk Semple (@KirkSemple) 17 червня 2018 р.

Однак землетрус було таким незначним, що навряд чи люди відчули його.

Після перемоги збірної Мексики радісні фанати заполонили центральну площу, оточивши пам'ятник "Ангел незалежності". Експерти вказали, що саме звідти йшов джерело руху. Так що, схоже, безмежна радість може стати причиною землетрусу, нехай і маленького.

За даними експертів, раніше було зафіксовано ще одне штучне землетрус в Лімі, після того як збірна Перу забила гол у матчі з Данією під час ЧС. 30 років тому вчені помітили аналогічний феномен під час напруженого матчу з американського футболу між командами "Обернський тигри" і "ЛСЮ Тайгерс". У 2011 році під час плей-офф НФЛ вболівальники команд "Сіетл Сігокс» і «Нью-Орлеан Сейнтс" теж потрясли землю. буквально.

У 2016 році фанати "Лестер Сіті" спровокували невеликий землетрус, коли Леонардо Ульоа на останній хвилині забив гол, який дозволив команді здобути важливу нічию. 30 тисяч глядачів одночасно схопилися зі своїх місць, і цей рух можна було відстежити за шкалою Ріхтера.